Пожарникари свалиха жертва на природно бедствие от покрива на Централната поща в Пловдив. Това стана за броени минути при атрактивна демонстрация по повод Седмицата на пожарната безопасност.
23-годишна курсантка в Академията на МВР влезе в ролята на пострадала от земетресение. Камелия Чобанова се престраши да участва в зрелищната демонстрация.
Спасителите й оказаха помощ, като използваха автомеханична стълба и носилка.
От група „Спасителни дейности" показаха и как се реже автомобил, за се извади ранен при тежка катастрофа. Освен това зрителите на площад „Централен" имаха възможност да опитат как се работи с пожарогасител.
Хората се впечатлиха и от сините костюми на екипите, които реагират на сигнали за обгазяване и химическа опасност. Малки деца пробваха да гасят пожар под наставлението на професионалистите от Първа противопожарна служба- Пловдив.