Режисьорът Младен Киселов е починал в болница в София, научи БТА от негови близки. Известният театрал, който от години живее в САЩ, страдаше от сърдечно заболяване.
Киселов почина на 69-годишна възраст.
"Отиде си големият български режисьор Младен Киселов. Съдбата го беше надарила с талант, духовна устременост и емоционална деликатност", се посочва в некролог от Министерството на културата /МК/. "Всяка смърт е ненавременна, но това особено важи за неговата, защото той имаше още много какво да ни каже с нови, високопрофесионални и мъдри представления и като любим и уважаван педагог", се отбелязва в скръбната вест.
Младен Киселов дебютира на сцената на Пловдивския театър с постановката "Домът на Бернарда Алба" от Лорка през през 1968 г., когато завършва завършва режисура при А. Ефрос в ГИТИЗ - Москва.
След това последователно работи в Кърджали, в Бургас, в Народния театър за младежта, Народния театър "Иван Вазов". В периода 1977-1982 г. е главен художествен ръководител на Сатиричния театър.
Незабравима ще остане първата му постановка на "Сако от велур" от Станислав Стратиев, именно на неговата сцена, която има огромен успех и едва ли не се превърна в политическо събитие.
От 1991 г. Младен Киселов работи в САЩ като педагог и режисьор. Чете лекции в Йелския университет, Ню Хейвън, Кънектикът. Преподава режисура и актьорско майсторство в Драматичната школа в Питсбърг.
Поклонението пред режисьора проф. Младен Киселов ще бъде на 31 октомври от 15.00 ч. в храма "Св. Седмочисленици".