България отбор футбол
България отбор футбол / БГНЕС
България стигна до първа победа за календарната година с 1:0 срещу Чехия в последен мач за двата тима от квалификациите за Евро 2020, пише Gong.bg.

Единственото попадение в срещата беше дело на Васил Божиков в 56-та минута след удар с глава от свободен удар. Така българският тим все пак успя да завърши на 4-та позиция в групата, изпреварвайки състава на Черна гора с актив от 6 точки. Това беше възможно най-доброто изпращане за Ивелин Попов, който изигра последния си двубой за българския национален отбор.

Двубоят започна в ниско темпо, като подсказа и как ще се развие и останалата част от полувремето. Това беше очаквано с оглед на факта, че и двата отбора нямаха реално за какво да играят.

България и Парагвай излизат един срещу друг в приятелски мач

Първият шанс в срещата беше на сметката на гостите. В 9-та минута, след като Якуб Янкто напредна отляво, той пласира подаване към нападателя Зденек Ондрашек на границата на наказателното поле, но ударът на стрелеца беше лек и попадна право в ръцете на Георгиев.