Телефон 150 недостъпен поради незнание
Телефон 150 недостъпен поради незнание / netinfo

Мобилните оператори и БТК трябва да разяснят на своите клиенти по какъв начин се избира безплатният телефон на спешна помощ. Оказва се, че голяма част от хората не знаят как става това и не могат да се свържат със 150 при нужда, а това е опасно, каза за Дарик директорът на Центъра за спешна медицинска помощ в Габрово д-р Георги Шандурков.

Той посочи, че точно тази е причината за невъзможността на близките на починалата от менингит 38-годишна жена от село Дамяново да се свържат повече от 2 часа със Спешна помощ – Севлиево. Безуспешните опити се дължат на неправилното набиране на телефон 150, както от стационарни, така и от мобилни апарати. Това показват резултатите от проверката, извършена по повод твърденията на роднините и кмета на Дамяново, че телефонът нарочно е бил оставен отворен и затова е давал постоянно заето.

„Недоумявам, как е възможно дори кметът на селото да не знае кои са номерата на спешна помощ”, допълни още д-р Шандурков.

Добави ни в предпочитани източници в Google