"Ние сме граждани на Добрич, имаме право да се движим по тротоарите, не виждам така да нарушаваме с нещо законите", коментира Кръстев.
Над 300 учители участваха в протестното шествие във Велико Търново, което премина през централната улица на града и стигна до църквата „Свети Димитър”.
57 училища и 15 детски гради във Великотърновска област продължават стачката.
„Предвижданията ни за хода на преговорите са песимистични, тъй като министрите не се държат като държавни мъже и не поемат никаква политическа отговорност, а се упражняват в безпочвени словесни упражнения”, завиха от стачния комитет в старата столица.
Стачкуващите учители обявиха, че подготвят декларации за колективни оставки, ако исканията им не бъдат приети.
Гражданско неподчинение организираха стачкуващите учители в Пловдив. Точно в 12:30 часа те блокираха ул. „Гладстон” в района на Синдикалния дом, като започнаха да преминават в двете посоки на пешеходната пътека.
Протестът продължи повече от половин час и това предизвика задръстване в района, който и без това е доста натоварен.
Тази сутрин в местен ресторант бе открита кулинарна благотворителна изложба с ястия, сготвени от педагозите. На изложбата бяха показани месни таралежчета, наречени „бодлите на министрите”, гевреци за министри и др. Средствата от продажбите ще изпратим в Министерството на финансите, за да може оттам да вържат бюджета на просветното министерство, каза Юлиян Петров, председател на Синдикат „Образование” при КТ „Подкрепа”.
Той припомни, че синдикатите са апелирали към учителите да не гласуват за кметовете от тройната коалиция и да не заемат местата си в секционните комисии, ако са назначени в тях от името на управляващите партии. Няма да блокираме секции, защото това би политизирало стачката, бе общото мнение на учители от пловдивските училища.