В пловдивския Районен съд започва отначало делото за малтретирането на Дебора Михайлова от Стара Загора. 

Не е приятно протакането на делото. Това каза Дебора Михайлова  преди началото на заседанието.

До този „рестарт“ се стигна, след като преди месец предишният съдебен екип се оттегли заради настояването на адвокатите на подсъдимия за насилието Георги Георгиев. Тогава като аргумент те изтъкнаха, че един заседател  е предубеден и политически пристрастен.

Защитата на Георгиев: Предполагаемото насилие срещу Дебора било част от любовна игра

При това положение председателят съдия Порязова заяви, че ще изпълнят искането им за да няма пречки пред по-нататъшното развитие на процеса. Новият съдебен състав е под ръководството на съдията Спасимир Здравчев.  

При новостартирания процес предстои отново да се разпитат всички свидетели, начело с пострадалата Дебора Михайлова, заради което съдът прие опасението Георгиев да повлияе на свидетелите за напълно реално. Досега делото протичаше при закрити врати. 

Пловдивският окръжен съд окончателно постанови неговото постоянно задържане в ареста с мотива, че съществува реална опасност той да извърши ново престъпление.

Всеки момент е важен! Последвайте ни в Google News Showcase и Instagram, за да сте в крак с темите на деня  

БГНЕС