Путин кара Лада с двигател на Opel
Путин кара Лада с двигател на Opel / снимка: Reuters

Руският премиер Владимир Путин, който е най-големият поддръжник на руското автомобилостроене, е монтирал двигател от Opel („Опел”) на своя автомобил Лада, предаде ДПА.

Путин разкри тайната на автомобила си - по-мощен двигател от Opel - при посещение в град Чебоксари в южната част на Русия. Колата, която премиерът е купил миналата година, сега е паркирана в черноморския курорт Сочи. "Обаче я карам", заяви той, допълвайки, че Лада е отличен автомобил за всякакъв терен, надежден и на добра цена, пише БТА.

Путин кара Лада, за да подкрепи автомоблостроителната промишленост на Русия, отбелязва Асошиейтед прес.

Откровеното му признание обаче едва ли помогне за подобряване на репутацията на марката Лада, която е обект на шеги от времето на Съветския съюз. През последните години продажбите на компанията се понижиха, след като руските клиенти се насочиха към европейски и японски марки.

Путин посочи, че моделът Нива би могъл да помогне тази тенденция да бъде променена. "По европейските стандарти автомобилите са относително евтини, а качеството не е лошо", отбеляза той.