Пътни проекти за 4 млрд. евро ще бъдат разработени от МРРБ, съобщи ресорният министър Росен Плевнелиев по време на конференция. Целта е те да бъдат реализирани в следващия период на оперативните програми - 2014-2020 година.
Според Плевнелиев в края на 2020 година у нас трябва да има работеща пътна мрежа. От своя страна представители на Европейската комисия разкритикуваха работата на предишните правителства в областта на инфраструктурата, тъй като са изгубили много време за разработването на проекти.
Сред проектите, които ще бъдат разработени, са връзката на София и Калотина, както и на Варна и Бургас чрез магистрален път. Много е важно да се направи точен анализ за определената отсечка какъв тип е необходим, коментира Росен Плевнелиев.Той даде пример с магистрала „Хемус" в участъка Шумен-Велико Търново. По думите на министъра натовареността на този път изобщо не отговаря на изискванията за магистрала.