Изграждат нов път Калояново - Житница - Ново Железаре
Изграждат нов път Калояново - Житница - Ново Железаре / снимка: Dariknews.bg, архив

До края на годината ще бъде готов 4-класният път Калояново - Житница - Ново Железаре, ако времето се задържи добро, прогнозира пред Дарик кметът на община Калояново Александър Абрашев.

По проекта на общината пътната отсечка трябва да е готова в навечерието на Коледа. На практика се изгражда чисто нов път на мястото на старото трасе, което е в окаяно състояние от години, с много дупки и разбит асфалт, който силно затруднява движението, обясни кметът.

Строежът на дългата 6,5 км отсечка се финансира по мярка 321 на Програмата за развитие на селските райони и е на стойност 4,4 млн. лева. Изгражда се изцяло нов път, полагат се нови водопроводи и тротоари в рамките на село Житница. След полагането на асфалтовата настилка ще бъдат поставени нови пътни знаци и хоризонтална маркировка, допълни кметът на община Калояново.