Започнаха геоложките проучвания за строителството на Дунав мост 2. Те са по поръчка на испанската фирма ФСС и се извършват на дълбочина от около 60 м.
Целта е да се провери съставът на почвените слоеве. На българския бряг вече е извършен първият сондаж.
В момента се прави вторият, като следващите ще бъдат между брега и отсрещния остров и в талвега на реката. Мястото на сондажите бе посетено от кмета на Видин д-р Иван Ценов.