Втори държавен шампионат по стрийтбол във Видин
Втори държавен шампионат по стрийтбол във Видин / netinfo
Кметът на Видин д-р Иван Ценов откри Втория държавен
шампионат по стрийтбол “Вивател къп”.
“Баскетболът е традиционен спорт за нашия град. През
миналата година видински състезатели спечелиха националния
финал на друга верига по стрийтбол. Надявам се и през
2007-ма на финала нашите участници да се преборят и за
купата на Вивател.”- каза при старта на състезанието д-р
Ценов.
Шампионатът се организира от Българската федерация по
баскетбол, БТК “Мобайл” ЕООД и общините-домакини. Видин е
първият град, от който стартира националната верига. Тя ще
премине през 11 града – Плевен, София, Велико Търново,
Варна, Търговище, Ямбол, Стара Загора, Бургас, Пловдив и
Кюстендил.
Осем отбора регистрираха участие в Община Видин.
Разпределени са в трите възрастови групи така: четири при
възраст 14-15 годишни; три при възраст 16-17 годишни и само
един отбор при най-големите 18-19 годишни. Победителите във
всяка възрастова група се класират директно за финала в
София, който ще се проведе на 7 юли 2007 година.
Съдии на срещите бяха видински треньори и състезатели от
мъжката формация на БК “Видабаскет”. Главен съдия на турнира
е известният от близкото минало баскетболист Георги Панов.