Врачански учители ще подават оставки
Врачански учители ще подават оставки / netinfo

Учителите от Враца ще внесат днес в Регионалния инспекторат по образованието подписка, в която заявяват готовност да напуснат работа, ако не се подпише споразумение, което да удовлетворява стачните им искания. От вчера подписката тече във всички училища в града и днес ще бъде внесена в просветния инспекторат.

Навършваме 1 месец от началото на стачните действия, но те вече излизат извън контрол, заявяват от структура на КНСБ във Враца и допълват, че педагозите в града са категорични в исканията си за необходимото увеличение на заплатите си.