Под мотото „Символите на Враца – Символи и на България” община Враца се включва в националната кампания „Българските символи”. Това ще стане с официално представяне на 8 местни забележителности подбрани в 2 групи - “Природни забележителности” и „Културно и историческо наследство”.
Кампанията ще се проведе под патронажа на кмета на община Враца инж. Тотю Младенов. От 1-ви до 25 април ще протече гласуването, от което зависи кои от предложените символи ще бъдат включени в справочник, който ще популяризира най-интересните места в България. Предложени са скалите на Вратцата, пещерата Леденика, паметникът на връх Околчица, средновековните кули на Враца – Куртпашовата и кулата на Мешчиите, Рогозенското сребърно съкровище, Сребърният наколенник от Врачанското съкровище и Плочката с пиктограми от с. Градешница.