Враца иска разширение на депото си
Враца иска разширение на депото си / netinfo
Община Враца внася днес в Министерството на околната среда и водите порект за разширяване капацитета на депото за отпадъци Враца – Мездра. Документът включва работни проекти за рекултивация на старите клетки 1.1 и 1.2, изграждане на клетки 2.1 и 2.2 и последващата им рекултивация. До момента с изчерпан капацитет е клетка 1.1 и от 30 юни 2006 г. в експлоатация е въведена клетка 1.2., чийто проектен капацитет е 3 години.

Внесеният проект представлява продължение на реализирания вече „Изграждане на депо за твърди битови отпадъци на общините Враца и Мездра”, в резултат на който съвременното депо за отпадъци на двете съседни общини беше успешно въведено в експлоатация през 2000 г.

Община Враца има пълна проектна готовност и кандидатства за финансиране по линия на Европейските фондове за регионално развитие, Оперативна програма „Околна среда”, приоритет 2 „Подобряване и развитие на инфраструктурата за третиране на отпадъци”.