Клубът ще се ползва от местното дружество на Съюза на офицерите и сержантите от запаса и резерва. Проявата съвпадна с провеждането на годишната конференция на общинската организация на Съюза на ветераните от войните. Клубът ще се ползва и от тяхната структура, поради което лентата преряза председателят на Областния съвет Александър Митев.
По-късно в новооткрития клуб се проведе отчетно изборната конференция на местната организация, а основният доклад изнесе нейният председател 92- годишният Славчо Андреев, който все още е в добро здраве и не ползва очила. След станалите разисквания той отново бе преизбран за председател.