Аптеките в Монтана подкрепиха символично протестът срещу намаляване надценката на лекарствата от позитивния списък. Промените няма да доведат до поевтиняване на цената на медикаментите, смята Албена Живкова председател на регионалната структура на фармацевтите в Монтана.
Реалният начин за понижаване на цените им е намаляване или премахване на ДДС върху тях, което е практика в редица европейски страни. Аптеките в Монтана вчера останаха отворени, за да не бъдат ощетявани пациентите.