"Ден на диалога между законодателната и местната власт" организира тдел "Здравеопазване и социални дейности" в Община Враца по инициатива на Националното сдружение на общините в Р България. Срещата ще се проведе на 28 септември в конферентната зала на Търговско-промишлената палата във Враца.
На нея ще присъстват народните представители Николай Коцев, Николай Рашев и д-р Янко Здравков, областният управител на Враца, кметове на общини от областта, кметовете на населени места в община Враца и представители на неправителствени организации. Представител на Националното сдружение на общините ще бъде Мария Куманова.
На срещата ще се дискутират развитието на европейски тип местни финанси, идеите и нагласи на народните представители за подобряване на законовата рамка на местното самоуправление и въпроси от регионално значение.