Товарен камион оставил  Враца без тролеи
Товарен камион оставил Враца без тролеи / netinfo

Извънгабаритен товар е станал причина за повредата на тролейбусната мрежа във Враца, оставила жителите на града без транспорт, съобщиха от полицията. Инцидентът е станал вчера около 16,20 ч. Сигнал до полицията е подал дежурния диспечер. Според него товарен камион "Мерцедес", със софийска регистрация, с прикачена платформа, на която имало багер "Камацу" е скъсал проводник.

Причинена е повреда в около 300 метров участък от подлеза по посока пл. "Освобождение" /бившия "Благоев"/. Водачът е от Враца и е с инициали И.В.  Щетите са в процес на изясняване. Започнато е досъдебно производство.

Междувременно Община Враца осигури по пътя на тролеите да се движат автобуси.