Сметоизвозващите коли - със GPRS
Сметоизвозващите коли - със GPRS / netinfo

GPRS системи ще бъдат монтирани на сметоизвозващите коли във врачанско, съобщи Цветан Тодоров, експерт сектор “Транспорт и комуникации” в общината. Целта на новата мярка е подобряване на обслужването и намаляване на злоупотребите по събирането и извозването на сметта.

Нови 43 контейнера ще бъдат разпределени във всички села във врачанско. В момента общината разполага с общо 1 466 контейнера и над 6 хил. кофи за смет, които се обслужват от 2 коли, припомни още Цветан Тодоров.