Досегашният Началник отдел "Опазване на обществения ред и превенция" в ОД на МВР Монтана Валери Димитров от днес е временно изпълняващ длъжността директор. Той смени от поста Чавдар Караджов, който остава извън системата на МВР. Лично министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов дойде в Монтана, за да представи новия началник. Той се аргументира за смяната на досегашния директор комисар Чавдар Караджов с подадената от него оставка и отдалечеността от родното му място.
"Нямам никакви забележки относно работата на г-.н Караджов, но разчитам много на г-н Димитров. Местните хора могат да бъдат по-полезни познавайки по-добре обстановката и ситуацията в областта", заяви Цветанов. Новият директор на ОД на МВР Монтана Комисар Валери Димитров е в системата на МВР от 1993 година. Той е полицай от кариерата. Завършил е военното училище във Велико Търново. Бил е районен инспектор.Семен с две деца.