Семинар за равен шанс на хората с увреждания започва във Враца
Семинар за равен шанс на хората с увреждания започва във Враца / netinfo
Община Враца и Министерството на труда и социалната политика организират семинар на тема „Осигуряване на равен шанс на хората с увреждания в община Враца”. Семинарът е част от проект на Община Враца в рамките на инициативата „2007 – европейска година на равните възможности”. Той започва днес в 9.30 мин. в конферентна зала на Търговско-промишлената палата в Дома на културата, ет. 2 Ще участват хора с увреждания, техни работодатели от община Враца и неправителствени организации. В работата на семинара ще участват и представители на Бюро по труда, и Агенция за социално подпомагане.

Работодателите наели на работа през 2007 г. хора с увреждания ще получат награди от организаторите. Гости на семинара са Лили Абаджиева и Маргарита Спасова от отдел „Равни възможности” в Министерството на труда и социалната политика. Целта на програмата е насърчаване на равните възможности за всички групи – деца, младежи, възрастни, хора с увреждания, хора с различна сексуална ориентация, различен етнос, религия и убеждения.

Община Враца, заедно с общините Варна и Сливен е партньор на Министерството на труда и социалната политика при реализирането на инициативите под егидата на Европейската година на равните възможности.