Самоубилият се пожарникар искал да предотврати раздяла
Самоубилият се пожарникар искал да предотврати раздяла / netinfo

Раздяла между двамата съпрузи е била причината за скандала, след който 37-годишния пожарникар от АЕЦ "Козлодуй" Пламен Пълов се самоуби. Вчера около 11:00 часа от Спешния медицински център в Козлодуй е постъпило съобщение в полицията, че е приета 31-годишна жена, която заявила, че съпругът й е нанесъл побой. Пострадалата е била с разкъсна рана на главата. Пред пристигналите полицаи, тя казала, че мъжът й е заявил, че няма да позволи да го напусне, и ако го направи ще застреля първо нея, а после себе си.

На адреса на семейството е изпратен патрул на Районното управление на МВР Козлодуй, който докладвал, че  Пълов е в апартамента си, но не желае да осъществи контакт. На мястото пристигнали колеги и началници на Пълов,  както и сестра му, които продължили опитите за контакт с него. Около 12,00ч. от апартамента се е чул глух шум приличащ на изстрел. В 13.05 ч. служителите проникнали в жилището и открили Пламен Пълов с огнестрелна рана в главата. Намерен е законно притежаван от него пистолет. По случая е образувано следствено дело.