10 предписания до кметовете на общините с искане за предоставяне на актуална информация за наемателите на павилионите, бюфетите за закуски и напитки на територията на област Враца, са направили инспекторите от РИОКОЗ. Това е наложително с публикуването на наредба № 37 на МЗ за здравословното хранене на учениците. Още 72 предписания са направени до директорите на учебните заведения на територията на област Враца.
Петима наематели на училищни павилиони са потърсили помощта на специалистите от РИОКОЗ за консултация относно наредбата и разясняване на нейните изисквания. Те са получили и материали за здравословното хранене на учениците от 7 до 18 годишна възраст.