Предстоящите структурни промени в приходната администрация бяха обсъдени на среща между Министърът на финансите Симеон Дянков, изпълнителният директор на Националната агенция за приходите Красимир Стефанов и мениджмънта на териториалната дирекция в Монтана.
На срещата служителите имаха възможност да зададат своите въпроси и да получат важни разяснения относно процеса на преструктуриране. На нея стана ясно още, че изпълнителният директор е внесъл предложенията на НАП за промени в данъчното и осигурителното законодателство, свързани с борбата със сивата икономика.
Агенцията предстои да бъде реформирана от 1 януари 2010 г. В резултат на преструктурирането от тази дата дирекцията в Монтана ще придобие статут на изнесено работно място, като ще се запазят функциите по обслужване на клиентите.