Служители от Районно управление Пожарна безопасност и спасяване - Враца гостуваха днес на детска градина "Дъга". Там те направиха демонстрация по гасене на пожар и представиха книжката "Аз искам да стана пожарникар". На кратка беседа с огнеборците всяко дете от предучилищните групи получи по един екземпляр от нея.
Преди да се срещнат с пожарникарите децата участваха в детско шоу "С огъня шега не бива" организирано от Драматично-куклен театър Враца. Малчуганите имаха възможност да разгледат от близо противопожарния автомобил и екипировката на огнеборците. Инициативата е част от Седмицата на пожарната безопасност, в която всеки може да посети приемната за граждани.