С 82-ма повече са първокласниците в област Враца тази година, съобщават от Регоналния инспекторат по образование. 688 ще са първолаците в община Враца, а над 8000 ще са всички ученици, съобщи заместник-кметът по образование Силвия Драйчева.
1853 учители ще обучават децата, като дефицит на кадри в областта има по чужди езици, информатика и информационни технологии, каза Галина Евденова -началник на РИО. Общият брой на средищните училища за областта одобрени от Министерски съвет са 31.