Увеличение на новородените бебета се наблюдава през последните години във врачанската болница. От януари до днес са се родили с 40 бебета повече в сравнение със същия период на миналата година, съобщи за Дарик ст.акушерка в АГО Виолета Цветанова.
Тя сподели, че отделението има спешно нужда от оборудване на стая за изписване на бебетата. "Не искаме много, но подобни мебели на този етап са непосилни за нас. Имаме идея и за ритуал при първата среща на новородените със своите семейства и се надяваме някой да реши да дари мебелите" каза още В.Цветанова. Днес тя съпровождаше обл. управител на Враца Пепа Владимирова, която дари на роденият на 09.09.2009 г. Пламен юбилейна паричка с гравиран бик.
На същата дата, но в 21,45 ч. в болницата е проплакало още едно момченце - Ивайло.