Последно заседание за годината на ОбСъвет Враца
Последно заседание за годината на ОбСъвет Враца / netinfo
С 32 гласа ”за” врачанските общински съветници приеха докладната записка на кмета Тотю Младенов за намаляване на размера на промилите за жилищни имоти от 3 на 2,5 ‰ и за нежилищни имоти от 10 на 7,5 ‰.

Постъпленията от такса битови отпадъци за следващата година се очаква да бъдат в размер от 2261428 лв. Новата година ще започне с преходен остатък от 900000 лв. в дейност „Чистота”.

На днешното последно за годината заседание на ОбС бе решено още използването на части от тротоарите за строителни площадки, като се посочват изрично задълженията на собственика и възложителя. Трябва да бъде издигната плътна ограда с височина 1,60 метра, която да осигурява безопасност на гражданите и да ограничава достъпа на външни лица до строителните дейности.

33-ма общински съветници гласуваха положително за размера на глобите и санциите за тротоарното право. Ако разпоредбите не се изпълняват, глобите ще бъдат между 50 и 100 лв., а при повторно нарушение от 100 до 500 лв.

В решението се предвижда и разумен срок за привеждане на оградите от строителите – 30 дни.

Приет беше и доклад за самооценка на Областния диспансер за психични заболявания -Враца, който е извършен от управителя Надя Иванова. Този акт се налага като предшестващ на процедурата за акредитация на здравното заведение .