Полицаи в Монтана погнаха крадци на метал
Полицаи в Монтана погнаха крадци на метал / Дарик Враца

Специализирана полицейска операция за ограничаване на зачестилите през последните дни кражби на метални предмети, проведе полицията в Монтана. В акцията са участвали 61 полицейски служители, проверени са 25 изкупвателни пунктове за черни и цветни метали на територията на област Монтана.

По време на операцията в промишлената зона на гр. Берковица е установено, че в монтанска фирма са предадени откраднати части от трактор. Кражбата е извършена в землището на село Слатина, общ. Берковица. При проведеното разследване е заловен извършителят - 33-годишният Г.Д. от с. Бързия.

Операцията е планирана на работна среща на директора на ОД МВР Монтана комисар Валери Димитров с началниците на РУ МВР Монтана, Лом, Берковица и Вършец.

На нея с обсъдени още предстоящи мерки във връзка с осигуряване безопасността на движението с настъпването на есенно-зимен сезон, Началниците са получили указания за насрочените в края на седмицата изпити на полицейския състав по стрелкова подготовка и полицейска лична защита.