Пет училища от община Враца ще получат допълнително финансиране.
Пет училища от община Враца ще получат допълнително финансиране. / netinfo

Общинският съвет във Враца гласува допълнителни средства за обезпечаване на учебния процес в 5 училища на територията на общината. Парите са извън определените делегирани бюджети и се отпускат заради недостига на ученици в отделни паралелки. Допълнително пари ще получат училищата "Васил Левски" и "Св.св. Кирил и Методий" Враца и средищните училища в Тишевица, Девене и Паволче. Съветът задължи кмета на общината до края на месец февруари да внесе предложение за допълнителна оптимизация на училищната мрежа. На днешното заседание беше гласуван и персонал за новооткритите ученическите столове. Така за храненето вече ще се грижат 25 човека със заплата от 401 лв.