Овладяването на безработицата - проблем №1
Овладяването на безработицата - проблем №1 / netinfo

Около милион и 400 хил лв. забавени плащания към работници и служители са били възстановени от работодатели след акция на Гл.инспекция по труда и НАП, съобщи за Дарик днес министъра на труда и социалната политика Тотю Младенов. Акцията е проведена през последните две седмици на територията на цялата страна.

Тотю Младенов каза още, че през следващите 9 месеца Проблем №1 ще е овладяването на безработицата. В момента се прави анализ на ефективността от използването на средствата от активни мерки на пазара на труда, който трябва да е готов до 30 септември. Тогава ще стане ясно кои програми ще продължат да действат и кои ще бъдат прекратени. "Това са държавни пари и трябва да сме сигурни, че те действително отиват за подобряване на положението на бизнеса и за квалификацията на работниците. Затова ще бъдем много прецизни оттук нататък.

 

Тотю Младенов бе във Враца, за да участва в откриването на учебната година в три училища в града.