Откриха олио менте
Откриха олио менте / sxc.hu

Фалшиво олио е открил клиент на магазин в Берковица, съобщават от РИОКОЗ Монтана. Бутилката е била пълна с жълта вода, оцветена с боя за безалкохолно. Сигналът в инспекцията е подал собственикът на магазина. 60-те бутилки, които се намирали в търговския обект са били доставени от мъж и жена, които докарали стоката в магазина с автомобил с монтанска регистрация. Те казали на търговеца, че стоката е от склад "Елит" в Монтана, който обаче не съществува в регистрите на РИОКОЗ. Етикетът на бутилката отговаря на всички изисквания. Върху него пише, че продуктът - слънчогледово олио "Екстра" е произведен от шуменската фирма "Премиум", която не съществува.