Откраднаха 180 000  кг слънчоглед
Откраднаха 180 000 кг слънчоглед / netinfo

Неизвестни ожънаха и прибраха 180 т. слънчоглед, собственост на софийско акционерно дружество, съобщават от ОДП Монтана. Кражбата е станала за времето от 23 до 30 септември. Слънчогледът – 760 дка, се е намирал в местността "Робовото", в землището на с.Василовци, община Брусарци.

Все още не е установено с какви машини е прибрано семето, нито на къде е извозено. Местопроизшествието е посетено от дежурна оперативно следствена група. Работа по случая продължава.