Отбелязваме Деня на водата
Отбелязваме Деня на водата / netinfo
Изложба на рисунки и презентации във връзка с опазването на водата, са част от изявите, с които обществеността от област Враца ще отбележи 22 март – Световния ден на водата. Изявите са съвместна инициатива на регионалната еко-инспекция, ВиК и ученици от училищата “Христо Ботев” и “Васил Левски”. Презентацията е насрочена днес за 14 часа в залата на училище “Ботев”. С почистване на училищни дворове и залесяване се включват и общините Криводол и Козлодуй..

Учениците от крайдунавската община ще отбележат 22 март и с участието си във фотоизложба под мотото «Водата – извор на живот». Предвиждат се още походи и почистване на крайречните ивици на р. Дунав и р. Огоста. От общинската администрация са планирали и разчистване и оборудване на рибарските места по брега на Дунав и зад лимана на кораба «Радецки».