От утре - протести и на учители
От утре - протести и на учители / netinfo
На 24 май КТ”Подкрепа” започва серия от протестни действия за по-високи заплати на работещите в системата на образованието и срещу диференцираното заплащане, съобщиха от офиса на синдиката във Враца.

Утре учителите ще носят на реверите си стикери „За по-високо заплащане” и ще подготвят протестни декларации до МОН, с копие до Регионалния инспекторат на МОН-Враца.

В протеста имат готовност да се включат преподаватели от учебните заведения и детските градини на територията на общините Враца, Мездра, Борован.

Конфедерация ”Подкрепа” е на мнение, че липсва адекватна национално-отговорна стратегия и политика в образованието, която да отчита обществено значимия труд на учителите.