Онкодиспансера се сдоби с нова апаратура
Онкодиспансера се сдоби с нова апаратура / netinfo

Нова медицинска апаратура на стойност 500 000 лв получи Междуобластният диспансер за онкологични заболявания във Враца. Доставката е изпълнена по линия на Гръцкия план за икономическо възстановяване на Балканите и е част от проект изпълняван съвместно с Община Враца. Апаратурата е предназначена предимно за операционни зали и реанимация и представлява два апарата за реанимационни нужди, подвижен рентген, хистероскоп за изследване на маточна шийка и др. Персоналът на медицинското заведение е преминал успешно обучителен курс за работа с новата апаратура в София и предстои техниката да влезе в експлоатация.