Кметът на Община Монтана Златко Живков представлява общините във форума за развитието на общинското образование в рамките на Годишната среща на местните власти който се провежда от 5 до 7 юли в Пловдив.
Националното сдружение на общините в Република България е организиратор на конференцията “Европейски предизвикателства пред местните власти”. В нея ще бъдат проведени дискусии и обучителни семинари, свързани с новите условия за работа на местната власт след присъединяването ни към Европейския съюз.
Подобряване развитието на общинското образование е акцентът в програмата на днешният форум. На него монтанският кметът Златко Живков ще представлява Националното сдружение като член на Управителния съвет. Обсъден е и въпроса за пътуващите ученици и обезпечаването на достатъчно автобуси за тях. В срещата участват още представители на образователното министерство, както и министър Даниел Вълчев.