Община Враца и областния съвет на Българския червен кръст ще подпишат споразумение за сътрудничество в хуманитарната сфера съобщиха днес от общинската администрация.
Целта е разширяване и задълбочаване на сътрудничеството по между им, като се очаква да се подобри координацията и ефективността на съвместните дейности, които двете страни изпълняват с помощта на жителите от общината. Предвижда се сътрудничеството да обхване обмен на информация и взаимна подкрепа за изпълнение на програми и инициативи и предоставяне на здравни услуги на населението.
Сред ангажиментите на Българския Червен кръст са организиране на курсове и лектории за предаване на здравни знания, предоставяне на хуманитарни помощи, осъществяване на проект “Хуманитарна банка” за подпомагане на граждани в неравностойно положение.
От своя страна Община Враца ще оказва съдействие на хуманитарната организация при изпълнението на информационни кампании и здравно-просветни мероприятия.