Строежа на втори Център от семеен тип за деца лишени от родителски грижи започна в Белоградчик. Проектът на общината предвижда двуетажна сграда за деца от 3 до 7 годишна възраст с капацитет 10 деца, които ще бъдат настанени след закриване на ДДЛРГ „Детелина" в Рабиша. Средствата в размер на 450 хил. лв. са осигурени от Министерството на труда и социалната политика.
На церемонията по първата копка присъства кметът на общината Емил Цанков, директор Дирекция „Социално подпомагане Илияна Веселинова, Георги Николов управител на фирмата изпълнител и граждани.