Обявиха грипна ваканция в Монтана
Обявиха грипна ваканция в Монтана / netinfo

Общинските училища в Монтана излизат в грипна ваканция. В 16те основни и средни училища в общината отсъстват от 42 до 60 % от децата.

От 21 януари учениците ще почиват три дни. Най-много са болните деца в селските училища, обяви началникът на РИ на МОН Анка Захариева. Учебните  занятия няма да бъдат прекъсвани в петте професионални гимназии в Монтана, в които според инспектората болните ученици са около 20 %.

През последните два дни са се увеличили заболелите от грип в цялата област. Над 30% от децата отсъстват в училища във Вършец, Мадан и Говежда.

Общинската управа в Монтана разпореди на директорите на детските градини и ясли засилен контрол при приема на възпитаниците си.  Ако се наложи групите ще бъдат намалени, но детските заведения няма да спират работа, заяви кметът Златко Живков.