Няма незаконна сеч край с.Паволче
Няма незаконна сеч край с.Паволче / netinfo
Няма нарушения при извършване на сечта на територията на Природен парк “Врачански балкан”, съобщават от Регионалната инспекция по опазване на околната среда и водите. През миналата седмица експерти са проверили дейността на Държавно лесничейство – Враца във връзка със сечищата на територията на парка в землището на с. Паволче.

Установено е, че се извършва “прореждане”, при което се премахват само маркирани дървета, отговарящи на определения вид сеч.

Прореждането в местностите “Младеновото” и “Кръстиля” обхваща средно около 10-15% от насажденията, то е предвидено в лесоустройствения проект и е съгласувано с правоимащите институции.