Откриват отделение за лечение на остри психични разстройства във врачанската болница. То е реалният резултат от успешно приключил проект, който стартира през 2007 година и бе изцяло насочен към пациенти с психични разстройства на територията на област Враца.
Реално отделението вече функционира от края на миналия месец, но официалното откриване е днес. Капацитетът е 25 легла и той е почти запълнен към днешна дата. В новото отделение са подобрени условията за живот на хората с остри психични разстройства.
Ще бъде преустановена практиката на изолация, прилагана досега и ще бъде улеснен прехода към извън болнично лечение.