Почетни значки на Община Монтана получиха учителките Венета Иванова, Дамянка Прокопиева и Здравка Илиева. Отличията за принос в образованието им връчи кметът Златко Живков на тържествено събрание по повод 25 години от учредяването на Клуба на учителите-ветерани в художествената галерия "Кирил Петров".
Този клуб ни помага да почувстваме, че не сме извън борда, споделиха пенсионерите. За десет години учениците са намалели с близо 8 хиляди, разясни Живков. Той поздрави педагозите за благородния им труд, за авторитета, който са завоювали и им пожела здраве и дълголетие. "Във вашата компания се чувствам в свои води "сподели кметът Живков, който е бил директор в ІХ-то СОУ „Йордан Радичков" от 1993 до 1997.