Трима служители на Районно управление "Пожарна безопасност и спасяване" - Монтана получиха грамоти от кмета на община Несебър. Пожарникарите Ивайло Цеков, Иван Якимов и Петър Недялков, които са командири на екипи, получиха грамоти за изключителен принос в овладяването на горски пожар, станал на 26 август тази година в непосредствена близост до курортите Свети Влас и комплекс Елените.
Служителите бяха командировани за месец в курортен комплекс Слънчев бряг за оказване на помощ и съдействие на Пожарна безопасност и спасяване Бургас през летния почивен сезон, който се счита за пожароопасен за горите. На 26.08.2009 г. около 10,00 ч. възниква горски пожар, който бързо обхваща около 300 дка борова гора. Предполага се, че огънят е лумнал от небрежното боравене с открит огън - най-вероятно изхвърлен неизгасен фас.
В ликвидирането на пожара вземат участие дежурните и свободните от дежурство екипи на курортен комплекс Слънчен бряг и РУ "ПБС" Бургас. Пожарът е овладян без човешки жертви и без да бъдат засегнати хотелските комплекси. За проявена смелост и жертвоготовност по време на пожара тримата огнеборци от Монтана са удостоени с грамота от кмета на община Несебър господин Николай Димитров.