Монтана - с нов младежки информационен център
Монтана - с нов младежки информационен център / netinfo
Младежки информационно-консултантски център бе открит днес в Монтана. Центърът е създаден за период от една година, но амбицията на сдружение “Младежки порив за бъдещето”, което реализира проекта, е дейността му да бъде продължена и през следващите години.

В новия център младежите ще получават безплатни консултантски услуги от психолог, както и информация за европейските и националните младежки програми. Предвижда се и цикъл обучения за старт в кариерата. Партньори на сдружението за успешното реализиране на проекта са Агенцията за регионално развитие в Монтана и общинската администрация.

На откриването на центъра присъстваха областният управител на Монтана Тодор Върбанов, кметът Златко Живков, председателят на Общинския съвет Светлин Николов и Весела Василева – директор на дирекция “Политика за младежта” в ДАМС.