Продължаване на българо-монголското сътрудничество и осъществяване на контакти между градовете Враца и Дахар /Монголия/ бе обсъдено днес между кмета на общината Тотю Младенов и Извънредния и Пълномощен Посланик на Монголия в България Н. Пр. Бадамдорж Батихшик.
До края на годината се очаква да бъде подписан документ за обмен на специалисти и туристи, както и икономическо и бизнес сътрудничество. От кметската управа се ангажираха да предоставят пълен икономически профил на общинатаи да запознаят гостите от Монголия със културните и исторически забележителности на града.Посланик е на официално посещение във Враца по повод откриването на фотоизложба „Вдъхновения от Монголия”. Изложбата е подредена в Малката зала на Регионалния исторически музей.