Млекопроизводители от врачанско - на протест
Млекопроизводители от врачанско - на протест / netinfo
Млекопроизводители от врачанско ще протестират днес от 12 до 13 часа на пътя Враца – Мездра, съобщи за “Дарик” председателят на регионалния млечен борд Адриян Цаконски. “Край пътя ще бъде изкарана и техника, но животни няма да извеждаме, не се знае и дали хората няма да преградят шосето за определено време, каза още Цаконски. Очаква се в протеста да участват около 300 – 400 фермери.

“Ако исканията ни за субсидиране от държавата на производството на мляко не бъдат чути и днес, другата сряда има вариант да тръгнем пеша към София, бе категоричен Цаконски. Ще връчим на г-н Кабил паспортите на животните си, за да си ги отглежда той като може".