Младежи ще се учат на толерантност
Младежи ще се учат на толерантност / netinfo

Сдружение „Младежки Северозапад" - Монтана, се присъединява към кампанията „Месец на равнопоставеността 6 октомври - 6 ноември". Тя е част от „Младежка Програма 2009-2013" на Български фонд за жените и 10 партньорски неправителствени  организации от цялата страна.  Целта на „Младежка Програма 2009-2013" е да насърчи активната гражданска позиция и участието на младите хора в превенцията и борбата с дискриминацията, както и да утвърди принципа на равни възможности на национално, регионално и местно ниво.

В Монтана, също както и в други градове от страната, е сформиран "Младежки клуб по равнопоставеност". В процеса на изграждане, функциониране и укрепване на клубовете момичетата и момчетата ще бъдат окуражени да изразяват свободно своите виждания, мисли и потребности и така да станат видими в общността. Чрез участието си в клубовете младите хора ще имат възможност да оценят значението на толерантността и взаимното уважение като предпоставка за тяхната успешна бъдеща реализация като отговорни и активни членове на гражданското общество.

В хода на реализирането на дейностите на клубовете в рамките на тазгодишната кампания момичетата и момчетата ще получат възможност да оценят другия като равностоен и ценен участник в съвместната им работа.

Зад посланието на кампанията "По-добре заедно" стои увереността на Сдружение „Младежки Северозапад", че позитивната социална промяна се случва само тогава, когато всички ние работим заедно за постигането й.