Лекоатлетически крос "Златна есен" с ученици от ПМГ "Акад. Иван Ценов" - Враца се проведе в събота в парка на спортен комплекс "Хр. Ботев". Целта на проявата е популяризиране на кросовите бягания сред учениците от гимназията и беше организирана от учителите по физическо възпитание, които също взеха участие в кроса. Участниците бяха разделени на 5 възрастови групи и пробягаха различин дистанции.
Победители в отделните групи станаха:
I гр. 5-6 кл. момичета, 300м.- Ния Райкова, момчета - 400м.- Иван Василев.
II гр. 7-8 кл. момичета, 500м. - Теодора Пешева, момчета - 600м. -Тихомир Костов.
II гр. 9-10 кл. девойки - 700м.-Вероника Георгиева, юноши - 800м.-Емил Емилов.
IV гр. 11-12кл. девойки - 800м.-Деница Тончева, юноши - 1000м.-Пламен Петров.
V гр.учителки 400м. - Живка Йорданова, учители 600м.- Филип Филипов.
Участниците получиха грамоти, медали и лакомства. За най-масово участие отборно бяха наградени 11 а клас.