Служители на горското в Чепровци бяха заловени да извършват незаконна сеч. В акцията са участвали представители на Икономическа полиция и Районно управление на горите - София. При извършената проверка са иззети товарен автомобил марка "Газ 66" и натоварената в него около 7 куб. м. немаркирана дървесина.
Водачът на товарния автомобил не е представил необходимите съпроводителни документи и документи за произход. Направен е оглед на местопроизшествието. По случая е образувано досъдебно производство срещу 29-годишния И.Б. от гр. Чипровци и 60-годишния М.А. от с. Горна Ковачица, обл. Монтана.